Uydu Sistemleri

Uydu Sistemleri

Uydu Servisiniz | Magic Bilişim

Merkezi sistemler özellikle son yıllarda oldukça rahat kullanım sebebiyle pek çok apartmanın tercihi olmaktadır. Özellikle görüntü kirliliğini ve çanak anten kullanımını azaltmıştır. Doğa olaylarından meydana gelen sorunlar (yıldırım düşmesi, şiddetli rüzgar vb..) böylelikle çözülmüş olur.

Blokların ve apartmanların bu çanak antenlerden dolayı da zarar görmesi de engellenmiştir. Yapımı sırasında risk bulunduran durumlar minimuma indirilmiş olur. Bu sayede evlerin ve mahallelerin çehresini değiştirerek göze hoş gelen apartmanlar oluşturmuştur. Estetik görüntüden ziyade pek çok farklı konfor unsurunu bir arada barındırmasıyla merkezi uydu tv sistemleri büyük kolaylıkları kapsamaktadır. Bunların en büyüğü de herhangi bir tesisat ve kurulum yapmadan direkt olarak apartmandan gelen kabloyu kullanarak uydu yayını alabilmektir.

Herhangi bir ekstra uydu alıcısına gerek olmadan televizyon yazılımı aracılığıyla televizyon izlenebilmektedir. Böylelikle rahat ve konfor olarak üst düzey kullanımla birlikte ücretsiz bir uydu yayını tüm daireler alabilmektedir. HD, 4K ultra HD yayınlar için ayrı ayrı merkezi uydu sistemleri bulunmaktadır.

Toplu olarak dairelerin faydalandığı bu merkezi yapı sayesinde yayın kesilmeleri yaşanmaz. Magic Bilişim Uydu Sistemleri Projeye ve apartmana uygun çözümler her zaman için üretilmektedir. Üretilen bu çözümlerle birlikte yapılan proje geliştirmeleri ve tesisat işlemleri de kolay olmaktadır.

MAGİC BİLİŞİM pek çok merkezi uydu sistemi kurulumu yapabilen uzman kadrosu sayesinde hizmetinizdedir. Kullanılan son teknoloji ürünler ve montaj aksesuarlarıyla istekleriniz doğrultusunda en iyi hizmeti veren anlayışa sahiptir.

BİREYSEL UYDU SİSTEMLERİ

Bireysel uydu sistemi adından da anlaşılabileceği gibi tekil kişi ve/veya ailelere hitap etmektedir. Uygun yere (çatı, balkon) konumlanacak bir veya daha çok sayıda çanak anten ve uydu alıcıları sayesinde yayınlar alınıp televizyonunuzdan izlenebilir. Müstakil evlerde de aynı şekilde kullanıldığı gibi işletmelerde de çanak antenler merkezi bir çözüm olmaktadır. Magic Bilişim Uydu Sistemleri uzman kadrolar eşliğinde kablolama ve montaj işlemini yerinde yapmaktadır. Böylelikle hızlı bir şekilde çözüm sunulur ve en iyi şekilde verimli TV yayınlarının alınması sağlanır. Bireysel uydu sistemi hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır;

Dairenizde uydu yayını izlemek istediğiniz yer sayısı kadar uydu alıcınız olmalıdır.
Tek çanak anten ile Türkiye’deki yaklaşık 250-280 arası kanal izlenebilmektedir. Yabancı yayınları almak için ikinci bir çanak anten kurulmalıdır.